Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

9 paljulubavat rohelist investeerimisideed

By etea Äripäev, 03.12.2015
Riskialtid pikaajalised investorid, kes soovivad kasu lõigata rohelise energia võidukäigust, võiksid pöörata oma pilgud näiteks USA elektriautode tootja Tesla Motorsi aktsiale, leiavad investeerimispanga Goldman Sachs analüütikud.
Nad rõhutavad, et juhtiva luksuslike elektriautode valmistaja sõidukid ei tekita CO2 heitmeid ning ettevõtte kasvu juures on kõige olulisem tegur akude tehnoloogia, mille hinda on suudetud järk-järgult langetada. Analüütikud usuvad, et tulevikus kukuvad tootmiskulud veelgi, kui Nevadas valmib ettevõtte gigatehas. Samal ajal kasutavad Tesla konkurendid märksa kallimaid akusid.
Taastuvenergia levikul nähakse aga lisaks kultuslikule autotootjale teisigi potentsiaalseid võitjaid. Nimelt avaldasid Goldmani analüütikud nädala alguses pea 60-leheküljelise põhjaliku raporti „The Low Carbon Economy“ (väikese süsinikusisaldusega majandus – ingl k), kus tõid välja ettevõtted, mis võiksid olla parimad valikud, kui maailm jätkab liikumist fossiilsetest … loe edasi Äripäevast.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/12/9-paljulubavat-rohelist-investeerimisideed/