Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

ABB Eesti eksportis mullu üle 200 tuulegeneraatori

By etea BNS, 15.01.2016
Energeetika- ja automaatikaettevõte ABB Eesti eksportis möödunud aastal Hispaaniasse Taani ja Saksamaale mõnisada tuulegeneraatorit, mille võimsused on 2-5 megavatti.
“Põhilised turud on Hispaania, Taani ja Saksamaa. Aga eksportisime ka Euroopast väljapoole, näiteks Lõuna-Koreasse laevade diiselgeneraatoreid,” ütles ABB Baltimaade automaatika ja ajamite divisjoni juht Matti Pekkarinen BNS-ile.
Elektrigeneraatorid ja tuulikute sagedusmuundurid on toodetud ABB Eesti Jüri tehases. “Tootmise ja müügi mõttes käib jutt Eestist, sest Lätis ja Leedus meil tootmisüksuseid ehk tehaseid ei ole,” märkis Pekkarinen.
Kui palju ABB Eesti ekspordist tulu teenis, ei saanud Pekkarinen avaldada.
Küsimuse peale, et mis plaanid ABB Eestil tänavu on, vastas Pekkarinen, et maailmamajanduse ebakindlus puudutab hetkel ka tuuleparkide arendajaid, kuna suurte projektide finantseerimine on edasi lükatud.
“Pikemas perspektiivis on pilt siiski parem, eriti viimaste ülemaailmsete ja üleriigiliste otsuste valguses, mis puudutavad kliimasoojenemise peatamist ja toetavad taastuvenergia osakaalu kasvu,” märkis Pekkarinen.
Rahvusvahelisse ABB kontserni kuuluva ABB Eesti tegevus jaotub kolme valdkonda: tuule- ja diiselgeneraatorite, sagedusmuundurite, taastuvenergiaseadmete, elektrikilpide ja komplektalajaamade tootmine; ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektide, kesk- ja madalpingetoodete, automaatikaprojektide ja robotite müük ning korrashoiuteenused tööstusklientidele.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2016/01/abb-eesti-eksportis-mullu-ule-200-tuulegeneraatori/