Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Bill Gates käivitab taastuvenergia miljardiprojekti

By Tuul Äripäev.ee, 27.11.2015
Microsofti kaasasutaja Bill Gates käivitab tuleval esmaspäeval mitme miljardi dollarilise rohelise energia teadus- ja arenguprojekti.
Projekti algus langeb kokku ÜRO kliimatippkohtumise algusega Pariisis, vahendab CNBC.
Gates koos arenevate ja arenenud riikide esindajatega lepivad kokku teadusuuringute ja arengueelarve, mida soovitakse kahekordistada. Projekti eesmärgiks on suurendada taastuvenergia kasutamist ning töötada üheskoos ühiste eesmärkide nimel, kinnitab GreenWire, viidates kokkuleppega seotud valitsustele ja ettevõtetele.
Ligipääs taastuvenergia tehnoloogiale mängib kliimamuutustega võitlemise globaalses kokkuleppes võtmerolli; pakti koguneb Pariisi arutama üle 190 riigi.
Initiative Cleantechi taga seisavad lisaks Gatesile ka India peaminister Narendra Modi, USA president Barack Obama ning Prantsusmaa president Francois Hollande.
India jaoks, mis on maailma suuruselt kolmas kasvuhoonegaaside tootja, on ligipääs rohelise energia tehnoloogiale ülioluline ning see on osa riigi strateegiast võitlusel kliimamuutustega.
India on väitnud, et arenenud riigid peavad aitama vaesemaid riike, võimaldamaks neile ligipääsu taastuvenergiale või null-emissiooni tehnoloogiatele.
Gates panustab järgmise viie aasta jooksul 2 miljardit dollarit isiklikku raha kliimamuutustega võitlemiseks. Tema sõnul on valitsuste suurem rahaline panus taastuvenergia teadusuuringuteks ja arendamiseks äärmiselt oluline, sest see tõstab erainvesteeringute hulka sektoris.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/11/bill-gates-kaivitab-taastuvenergia-miljardiprojekti/