Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Deutsche Welle: Eesti tuuleenergia tootjad plaanivad Lääne-Euroopale silmad ette teha

By etea Delfi, 03.12.2015
Kuigi Põhjameri on seni olnud Euroopa tuuleparkide meka, siis Läänemere kaldalt Eestist lubatakse tehnoloogiat, mis teeb kuluefektiivsuselt läänepoolsetele riikidele silmad ette.
Eestil on ambitsioonikad plaanid avamere tuulepargi loomiseks Läänemerre, kirjutas Saksamaa rahvusringhäälingu Deutsche Welle uudisteportaal.
Kui Saksamaa ja Ühendkuningriik suudab tuuleparkides elektrit toota odavamalt kui fossiilkütustest, siis eestlastel on plaan teha seda veelgi madalamate kuludega.
“Tuuleturbiinide paigaldamine ning hooldamine on võimalik, kui lainekõrgus jääb alla 1,5 meetri,” rääkis Nelja Energia tegevjuht Martin Kruus Saksa meediakanalile, lisades, et Läänemeres ulatub lainekõrgus üle selle taseme väga harva.
Tuuleparkide ehitamise mõistes ongi Läänemere eelis Põhjamere ees selles, et seal esineb vähem torme ning vesi ei ole nii sügav.
Deutsche Welle artikkel räägib veel üldist tausta Eesti kohta ning samuti juhitakse tuleb jutuks Nelja Energia plaan rajada Hiiumaa lähistele suur avamere tuulepark, millele mõned saareelanikud vastu on. Samuti puudutatakse tuuleparkide võimalikku halba mõju elusloodusele, näiteks merelindudele.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/12/deutsche-welle-eesti-tuuleenergia-tootjad-plaanivad-laane-euroopale-silmad-ette-teha/