Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Esimesed taastuvenergia kvoodi müügitehingud võivad toimuda juba juba tuleval aastal

By etea ERR, 09.02.2016

Esimesed taastuvenergia kvoodi müügitehingud võiks teha juba järgmise aasta alguses, eeldusel, et seda võimaldav seadus enne suve vastu võetakse. Parlamendi keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra usub, et seadus võetakse vastu, kuid paika tuleb panna reeglistik, kuidas vältida ökoloogilist kahju ja liigset mõju puiduturule.

Tänasel riigikogu keskkonnakomisjoni avalikul istungil avaldasid mitmed osalejad muret selle üle, kas hakkpuidu kasutamine Eesti Energia elektrijaamades on ikka piisavalt rentaabel ning kui kauaks jätkub Eestis selle tarvis puitu.
“Teda hetkel võib olla küll üle, et pole suudetud kasutada, aga ma olen selles üsna veendunud, et kui järsult suurendame mitme miljoni tihumeetri võrra seda kasutust, et see oleks jätkusuutlik. Need vananenud puistud ja muud mis vajaksid raiumist, raiutakse ehk 5-6 aasta jooksul korda ja siis on juurdekasv nagu ikka,” ütles TTÜ teadur Ülo Kask.
“Tänaste arvutuste kohaselt oleme kaugel sellest, mis on võimalik kasutada ehk kui meil on kokkulepitud optimaalne maht kuni 15 miljonit, siis täna kasutame sellest 10 ja ükskõik milliseid otsuseid me teeme, siis me pidevalt jälgime seda, et me ei läheks nendest optimaalsetest üle,” ütles keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp
Lambi kinnitusel pole ka ohtu, et väheväärtusliku puidu kõrval läheb lõpuks ahju ka väärtuslik puitmaterjal, sest nende hinnavahe on selleks liiga suur.
Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on oluline tagada, et puidupõletamine ei tekitaks kahju metsadele ega lööks segi puiduturgu. Selleks on kirjutatud plaani tingimus, et iga tehingu puhul arutatakse mõju eraldi läbi.
“Esimeses tööversioonis ka seda seal sees ei olnud ja mul on hea meel näha, et valitsus selle sinna lisas, aga ka täna siin tekkis arutusele see, et mismoodi on see tagasihindamise mehhanism kui me näeme, et need tehingud on liiga suured ja on mõjutanud puidu hinda, et mismoodi siis on võimalik vajutada punast nuppu ja seda seisma panna,” lausus Vakra.
Vakra sõnul on oline arvestada ka seda, et ahjus põletamiseks mõeldud puidu transport on mõttekas vaid kuni saja kilomeetri raadiusest.

err.ee
09.02.2016 18:46
Mart Linnart
43000

Taastuvenergia
Add new tagEesti Taastuvenergia KodaRene TammistTaastuvenergia KodaETEKEREARaul PotiseppTaastuvenergia toetusedtaastuvenergia subsiidiumtaastuvenergia tasutaastuvenergia maksEnergiamajanduse Arengukava – ENMAKEnergiajulgeolekvarustuskindlusenergia sõltuvusTark võrktarkvõrknutivõrktargad mõõturidsmart gridKaugkütteseadusEstfeedStatistikakaubandusRohesertifikaadidTaastuvenergia koostöömehhanismidTaastuvenergia toetuste riigiabilubataastuvenergia toetuste riigiabiriigiabiluba taastuvenergialeEnergiaühistuKliima- ja energiapakettkliima- ja energiaraamistikkliimapakett

Edit comment
Star
Send

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2016/02/esimesed-taastuvenergia-kvoodi-muugitehingud-voivad-toimuda-juba-juba-tuleval-aastal/