Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Euroopa asepresident tutvustab uue EL energiapoliitika mõju Eestile

By Tuul BNS, 26.11.2015
Euroopa Komisjoni energiavaldkonna asepresident Maroš Šefčovič teeb 27. novembril toimuval Äripäeva ja advokaadibüroo GLIMSTEDT korraldataval Energia Aastakonverentsil ülevaate Euroopa Liidu uuest energiapoliitikast ning selle mõjudest Eesti energiaturule ja tarbijatele.
“Euroopa värskelt loodud Energialiit ei ole mõeldud ainult energiasektorile, vaid see hõlmab kõiki alates energiatootjatest kuni tarbijateni. Uue strateegia raames hakatakse igalt liikmesriigilt kaks korda aastas küsima aruandeid rahvusliku energia ja keskkonnahoidlikkuse plaanide elluviimise kohta 2021-2030 aastatel – nii tagame, et arengud toimivad kooskõlas Energialiidu suundadega,” ütles Šefčovič, kelle sõnul on Eesti juba suutnud näidata häid arenguid taastuvenergia valdkonnas, siseturu avatuses ning energiaefektiivsuse mõõtmises.
Konverentsi kaaskorraldaja advokaadibüroo GLIMSTEDT energiaõiguse eksperdi Imbi Jürgeni sõnul on värske Energialiidu strateegia heaks aluseks 2016. aasta olulisemate suundade määratlemisel. “Täna on nii kogukondade kui ka ettevõtlus- ja tööstusalade seas üha kasvav nõudlus oma energiavarustuse korraldamiseks, kuid võimalused uudsete energialahenduste loomiseks ja võrguettevõtlusega tegelemiseks on piiratud,” selgitas Jürgen, kelle hinnangul peaks siinkohal tekkima sisuline diskussioon erinevate turuosaliste vahel.
Šefčovič lisab, et Energiliidu uue strateegia keskmes on tarbijad ja eesmärk on tagada ka nende aktiivne osalus energiaturul. “Tarbijate ja energiaühistute ühistöö kaudu saab luua uusi tehnoloogiaid, mis võimaldavad märgatavalt vähendada elektri- ja muude energiate tarbimisega seotud arveid. Järgmisel aastal plaanime esitada uue ettepaneku, kuidas muuta elektrituru olemust, kus püüame luua rohkem võimalusi kõigile osapooltele,” selgitas Euroopa Komisjoni energiavaldkonna asepresident.
Tänavune konverents keskendub Eesti energiapoliitika lähi- ja kaugema tuleviku valikutele. Energiakonverents toimub Äripäeva ja advokaadibüroo GLIMSTEDT koostöös juba kuuendat korda.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/11/euroopa-asepresident-tutvustab-uue-el-energiapoliitika-moju-eestile/