Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Fortum lükkas bioõli tehase ehitamise edasi

By reginah Fortumi poolt Pärnusse plaanitud bioõli tootmise tehase projekt, mis esialgu pidanuks valmima 2016. aastal, lükati madalate naftahindade tõttu edasi, kirjutab Pärnu Postimees.
Et bioõli tootmine oleks konkurentsivõimeline ja kasutusvaldkonnad laialdasemad, minnakse projektiga edasi siis, kui Fortumi Joensuu jaam on viinud lõpuni kõik vajalikud testimised.
2014. aastal eraldas Euroopa Komisjon NER300 rahastamisprogrammi teise projektikonkursi raames Fortumile kiire pürolüüsi tehnoloogiaga bioõli tootmise tehase rajamiseks 6,9 miljonit eurot. Hetkel on ka Euroopa toetuse kasutamine edasi lükatud.
Kiire pürolüüs on meetod, mis seisneb biomassi ümbertöötlemises vedelkütuseks, kuumutades biomassi kiiresti ja ilma hapniku juurdepääsuta ning kondenseerides saadud orgaanilise materjali bioõliks. Protsessi kõrvalprodukte – koksi ja mittekondenseerunud gaasi – saab jõujaama katlas täielikult ja energiatõhusalt ära kasutada.
2013. novembris avas Fortum esimese omataolise bioõli tootva koostootmisjaama Joensuus Soomes. Joensuu jaamas toodetakse bioõli kohaliku päritoluga hakkpuidust ja metsatööstuse jääkidest. Esialgu kavatseb tehas toota umbes 50 000 tonni bioõli aastas.

Source:: http://www.eramets.ee/uudised-1/sa-erametsakeskus/fortumi_biooli_tootmise_tehase_projekti_lukati_edasi/