Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Inglismaa paremvalitsuse energiapoliitikavangerdused maksavad kinni inimesed

By etea Pealinn, 03.03.2016
Cameroni paremvalitsuse ebakindel ja kärbeterohke energiapoliitika on peletanud eemale investorid ja lisanud majapidamiste elektriarvetele üle 120 naela (155 eurot) aastas. Kärbitus on tuuleparke ja teisi taastuvenergia tootmise meetodeid.
Suurbritannia energia ja kliimamuutuste komitee poolt neljapäeval avaldatud raportist selgub, et paremvalitsuse kärped tuulefarmide ja säästliku energia tootmise meetoditele on teinud valdkonna investoritele ebaatraktiivseks ja tõstnud ettevõtete ja kodumajapidamiste elektriarved ebavajalikult kõrgeks. Raportis nenditakse, et kui valitsus oma poliitikat ei muuda, siis jätkavad arved iga aastaga kasvamist, kirjutas The Guardian.
“Meil on vaja miljardite naelade suurust investeeringut, et välja vahetada vananenud energiainfrastruktuuri, säilitada turvaline energiavaru ja püsida meile seaduslikult püstitatud kliimamuutuseid arvesse võtmas keskkonnasõbralikus kavas,” märkis Šotimaa riikliku partei minister ning energia ja kliimamuutuste komitee eesistuja Angus MacNeil.
“Peale mais võimule tulekut on valitsus teinud mitmeid äkilisi ja ettearvamatuid muutuseid oma energiapoliitikasse. See on investorid eemale peletanud, kuna nad ei tea mida järgmisena oodata,” kritiseeris MacNeil paremvalitsuse vangerdusi riigi energiapoliitikaga.
Valitsusministrid on kärpinud toetuseid tuulefarmidele, vähendanud riigipoolset abi päikeseenergia tootjatele, lõpetanud “rohelise kokkuleppe” energiasäästvusprogrammi ja tühistanud kauakestva võistluse välja töötada parim süsinikdioksiidi kogumisskeem.
Investorite suhtumist Suurbritannia praegusesse energiasektorisse uurinud raportis on välja töödud tuuleturbiinide valmistaja Siemensi kommentaar, et ettevõtjad on saanud valitsusministritelt “vastukäivaid sõnumeid”.
Vastakate teguviiside näitena tuuakse muuseas välja ka otsustusõiguse tuulefarmide ehitamise kohta kohalike õlgadele lükkamine, samal ajal ilma nende nõusolekuteta põlevkivigaasi projektidega tegutsedes ning väitmine, et pooldatakse odavaid süsinikuvabu energiatootmismeetodeid, samal ajal odavate tuulefarmide tegevust takistades.
Raporti kohaselt läheb valitsuse segane energiapoliitika Suurbritanniale igaaastaselt maksma 3.14 miljardit naela (4.07 miljardit eurot) investeeringutes.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2016/03/inglismaa-paremvalitsuse-energiapoliitikavangerdused-maksavad-kinni-inimesed/