Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Kvoodikaubanduse kiuste ripub allahindluse kirves ikka uue Auvere elektrijaama kohal

By reginah EESTI PÄEVALEHT, Ann-Marii Nergi:
Kui valitsus poleks Auveres puitu põletada lubanud, oleks äsjavalminud elektrijaama allahindlus olnud 200 miljonit eurot suurem. Taastuva energia teistele Euroopa Liidu riikidele müümiseks peab riigikogu vastu võtma kaua vindunud elektrituru seaduse ja majandusministeerium saama Euroopa Komisjonilt riigiabi lisaloa.
Kuigi looduskaitsjate ja soojatootjate hüüatustest võib jääda mulje, et valitsuse otsus lubada Eesti Energias puitu põletada tähendabki juba kohest ja massilist metsa maharaiumist, seisab energiafirma tegelikult väga suurte takistuste ees, enne kui taastuva energia ekspordi plaan ka päriselt teoks saaks.
Niisamuti ei lähe Ida-Virumaa pool tuhat koondatud kaevurit päevapealt tööle metsaraiujateks, nagu valitsus püüab piirkonna tööturu karmi seisu ilustada. Nii et suurepärasest statistikakaubandusest tekkivad tuhanded töökohad, majanduse elavdamine ja priske eksporditulu on esialgu kauge unistus. Tulemusi võib näha alles kahe aasta pärast, kui üldse. Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter on tunnistanud, et konkurents on tihe, kuid lootust taastuva energia ühikuid eksportida on. Ent Ärilehele teadaolevalt hinnatakse Eesti Energias kaubanduse õnnestumise tõenäosust alla 50%.
Loe lisa Eesti Päevalehest või arileht.delfi.ee-st

Source:: http://www.eramets.ee/uudised-1/sa-erametsakeskus/kvoodikaubanduse_kiuste_ripub_allahindluse_kirves_ikka_uue_auvere_elektrijaama_kohal_/