Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Michal kohtus Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku Maroš Šefčovičiga

By Tuul BNS, 30.11.2015
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal kohtus reedel Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku Maroš Šefčovičiga, arutlusel olid eelmisel nädalal Komisjoni poolt avaldatud ülevaade energialiidu olukorrast ja plaanidest euroliidu energiaturu arendamiseks lähiaastatel.
“Tähtsaima teemana käsitlesime Eestit ja Soomet ühendavat Balticconnectorit, mis on oluline ühendus Eesti varustuskindluse suurendamiseks. Koos Leedut ja Poolat ühendava gaasiühendusega moodustab see tervikliku gaasituru Soome, Baltimaade ja Kesk-Euroopa vahel. Euroopa Komisjon on meie poolt vaadates suhtunud väga tõsiselt ja positiivselt energiajulgeoleku tagamisse Eesti ümbruskonnas ja seda hindame,” sõnas minister.
Šefčovič külastab Euroopa Liidu liikmesriike veebruaris esitletud energialiidu strateegia raames. Lisaks kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisele, taastuvenergiale ning energiajulgeolekule aitab energialiidu strateegia jätkuvalt kaasa energiatõhususe suurendamisele, energia siseturu arendamisele, innovatsiooni levikusse ning konkurentsivõime tugevdamisele.
Koos Leedu ja Poola vahelise gaasiühenduse rajamisega võimaldab Balticconnectori ehitamine aastaks 2020 lõpule viia Baltimaade ja Soome gaasiturgude integreerimise Euroopa Liidu ühtse energiaturuga. Karksi kompressorjaama ehitus annab võimaluse kahesuunaliseks gaasi transpordiks Eesti ja Läti vahel, mis koos Balticconnectoriga annab Soomele ja Eestile võimaluse kasutada Lätis asuvat maa-alust maagaasi hoidlat oma turu vajadustest lähtuvalt.
“Positiivne oli kuulda voliniku eesmärki vähendada halduskoormust ja raportite hulka Komisjoni ja liikmesriikide vahel, see on kindlasti hea ettevõtmine. Eestis oleme sarnase hoiaku võtnud nullbürokraatia projektiga, mille tulemusena väheneb riigipoolne aruandlus ettevõtjatele,” sõnas Michal.
Kohtumisele järgnes energeetika aastakonverents, kus minister tõi riigi energiapoliitika valikutest välja ühendused, taastuvenergeetika ja energiatõhususe, et tagada tarbijatele varustuskindlus ja soodne hind ilma keskkonda liialt koormamata.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/11/michal-kohtus-euroopa-komisjoni-energeetikavoliniku-maros-sefcoviciga/