Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Michal plaanib elektrituruseaduse lähikuudel valitsusse viia

By Tuul BNS, 27.11.2015
Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul hakkab pikalt tehtud elektrituruseadus peatselt valmima ja valitsuskabinetti on see plaanis viia kas aasta lõpus või tuleva aasta alguses.
Seal on mõningaid nüansse, mis vajavad veel tähelepanu, kuid ka nende osas loodetakse leida mõistlik lahendus ja kevadel võiks seadus vastu võetud saada, rääkis Michal reedel Äripäeva ja Glimstedti korraldatud Energia aastakonverentsil.
Seadusemuudatustega soovitakse Michali sõnul eelkõige seada lagi taastuvenergiatasudele: sellega oleks madalama hinna puhul tagatud toetus tootjatele, kõrgemate hindade puhul maksavad tarbijad vähem taastuvenergiatasu.
Ülekompenseerimise vältimist nõuab Michali sõnul ka Eestile Euroopa Komisjoni poolt antud riigiabiluba.
Kuna Eestis on olukord taastuvenergiaga suhteliselt hea, siis tuleks Michali sõnul juba praegu tegeleda sellega, et ühel hetkel on Eesti ettevõtjatel võimalus kaubelda ka välismaale.
“Statistikakaubandus võib Eesti riigile ja ettevõtjatele tuua märkimisväärvselt tulu,” sõnas Michal.
Müüdud statistika võimaldab Michali sõnul potenstiaalselt vähendada ka taastuvenergia kulu tarbijatele.
Töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovski teatas oktoobri alguses, et ei kooskõlasta elektrituruseaduse muutmise eelnõu, mis võimaldaks maksta toetust Narva elektrijaamades puidu põletamisele.
Sotsiaalministeeriumi hinnangul ei vasta eelnõu koalitsioonileppele, selle mõjud on läbi analüüsimata ning on põhjendamatult diskrimineeriv tuuleenergiasuhtes, ütles Ossinovski kirjas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/11/michal-plaanib-elektrituruseaduse-lahikuudel-valitsusse-viia/