Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Michal: statistikakaubanduse probleemid lahendatakse lähiajal

By etea BNS, 08.03.2016
Majandusminister Kristen Michali sõnul lahendatakse statistikakaubandust lubava eelnõu probleemid lähiajal ja plaanitav muudatus hoolimata justiitsministeeriumi kooskõlastamata jätmisest ära ei jää.
“Vestlesime Urmas Reinsaluga õhtupoole telefoni teel, ta kinnitas, et ei soovi kuidagi pidurdada statistikakaubandust, mis annaks Eestile kümnetes miljonites tulu ning looks metsandusse üle 2300 töökoha,” ütles Michal teisipäeval BNS-ile.
“Olen samuti arvamusel, et sellega ei peaks venitama, asi on märgatava mõjuga ja kiire, eriti näiteks Virumaa tööhõivet ja Eesti majandushuve arvestades. Meil jäi omavahel jutt, et vaatame tema küsitud küsimused läbi ja peame pikemalt nõu uuel nädalal. On juhtunud, et sellisel viisil leitakse lahendus, võib ka sel korral juhtuda,” lisas minister.
Justiitsminister Urmas Reinsalu jättis teisipäeval kooskõlastamata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) eelnõu, mis oleks võimaldanud Eesti Energial ja ka teistel tootjatel puidust ekspordi eesmärgil taastuvenergiat toota.
Justiitsminister heitis eelnõule ette mittevastavust hea õigusloome ja normitehnika eeskirja nõuetele ja lisaks puudus eelnõu seletuskirjas mõjude analüüs.
Valitsuskabinet võttis jaanuaris vastu põhimõttelise otsuse, millega võimaldatakse Eesti tootjatel statistikakaubanduse turus osaleda, mis muu hulgas võimaldab nõudluse korral Eesti Energial hakkpuidust taastuvenergiat toota. Otsus sündis kompromissina sotside nõudmistele, kes varem keeldusid elektrituruseaduse muutmise seadust kooskõlastama taunides Eesti Energia jaamades puiduhakke põletamist.
Eesti Energia elektrijaamad on võimelised kokku tootma biomassist aastas 3 teravatt-tundi energiat, selle koguse statistikakaubandusse suunamine võimaldaks teenida aastas tulu kuni 66 miljonit eurot.
Valitsuse plaani on tugevalt kritiseerinud erinevad puidutööstuse ettevõtted, mis näevad selles ohtu oma konkurentsivõimeline ja toorme üldiseks hinnatõusuks. Ka küttesektori ettevõted on välja toonud, et täiendav tarbimine võib tõsta puiduhinda ja seeläbi muuta kallimaks ka küttehinna.
Metsandussektori ettevõtted on aga kava kiitnud, kuna viimased aastakümned on nende hinnangul Eestis liiga vähe metsa raiutud, hinnad on madalad ja sektoris on kaotatud hulk töökohti.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2016/03/michal-statistikakaubanduse-probleemid-lahendatakse-lahiajal/