Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Michali soov: kui teised mõtlevad, siis eestlane juba tegutseb

By Tuul Äripäev.ee, 27.11.2015
Poleks Eesti moodi, kui me ei arendaks oma energiasektorit nutikamaks, kasutades IT-valdkonna eeliseid. Kui teised Euroopa Liidu riigid alles mõtlevad, siis eestlased juba teevad, rääkis majandus- ja taristuminister Kristen Michal täna energiakonverentsil.
Michali sõnul on riigi tähtsamad energiapoliitilised valikud energiaühendused, taastuvenergeetika ja energiatõhusus. “Need kolm liitsõna on riigi energiapoliitilised valikud, et tagada tarbijatele varustuskindlus ja soodne energia hind ilma keskkonda liialt koormamata,” lausus minister.
“Koos elektrituru avamisega juurutatud elektri tarbimise statistika andmeladu on funktsionaalsuselt ainulaadne. Juba mõtlevad ettevõtted, kuidas selle tohutu andmehulga abiga luua meile uusi teenuseid ja võimalusi. 2017. aastaks kõikidele elektritarbijatele paigaldatavad kaugloetavad arvestid annavad reaalse võimaluse arvestada tarnitud elektrit. Seega saab ka energiasektoris luua paremaid ja innovaatilisemaid lahendusi. Eesti on selles osas hea näide,” rääkis Michal.
Minister tõi näite, et kogutud andmeid kasutades võivad näiteks pesumasinatootjad hakata müüma masinaid, mis lülitavad end sisse siis, kui elektri hind on kõige soodsam, ja avaldas lootust, et Eestis leidub tulevikus pesumasinatootja, kes oskab neid võimalusi ära kasutada.
Äripäeva teemaveebi ehitusuudised.ee ja advokaadibürooga Glimstedt koostöös korraldatav energia aastakonverents toimub juba kuuendat korda. Konverentsil annavad energiavaldkonna arvamusliidrid, ettevõtjad ja võtmeisikud ülevaate energiaturul toimuvast, mõjudest ning arengusuundadest.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/11/michali-soov-kui-teised-motlevad-siis-eestlane-juba-tegutseb/