Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Pentus-Rosimannus Pariisi kliimaleppest: tulevik on säästlike ja nutikate lahenduste päralt

By Tuul
ERR, 13.12.2015
Kuigi 2015. aasta on endise keskkonna- ja välisministri Keit Pentus-Rosimannuse hinnangul olnud erakordselt pingeline, siis tema arvates on käesoleval aastal üks positiivne märk Pariisis saavutatud kliimalepe.

“Erimeelsusi on mitmeid aastaid kestnud ning väga keerulistes läbirääkimistes olnud üksjagu. Veel paar aastat tagasi uskusid vähesed, et üleilmne kokkulepe võimalik on. See, et kokkulepe lõpuks sündis, on märgilise tähendusega,” sõnas tänane riigikogu saadik.
Pentus-Rosimannuse sõnul on Eesti on koos teiste EL-i riikidega töötanud selle nimel, et leppe osalisteks oleksid võimalikult paljud riigid ka väljas poolt Euroopa Liitu. “See eesmärk sai täidetud,” märkis Pentus-Rosimannus.
Ambitsioonikas lepe on sisuliselt üleilmne plaan saastamise vähendamiseks selliselt, et aeglustada märkimisväärselt kliima soojenemist ja hoida keskmise temperatuuri tõus oluliselt alla kahe kraadi.
“Tähtis on, et lepe ei jää nüüd aastakümneteks lihtsalt riiulile seisma – iga viie aasta tagant tehakse vahekokkuvõtted, kas riikide poolt astutud sammud on olnud emissioonide vähendamiseks piisavad,” selgitas endine välisminister.
Ühtlasi toonitas Pentus-Rosimannus, et saastamise vähendamise kokkulepe on väga selge ja oluline signaal ka ettevõtlussektorile.
“Tulevik on energiat kokkuhoidvate, nutikate tehnoloogialahenduste päralt ja aasta pärast Marrakechis toimuval tippkohtumisel keskendutaksegi just innovatsioonile ja uudsetele lahenduste rakendamisele emissioonide vähendamiseks,” leidis Pentus-Rosimannus.
Riigikogu saadiku arvates saab Marokos toimuv kohtumine olema hea võimalus Eesti tehnoloogiasektori jaoks, kes saavad seal globaalsel tasemel tutvustada omapoolseid lahendus ja ideid.
“Huvilisi sellistele lahendustele lisandub iga aastaga ning motivatsioon oma tootmist energiasäästlikumaks, keskkonnasõbralikumaks, teha kasvab kliimakokkuleppe taustal oluliselt,” prognoosis Pentus-Rosimannus.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/12/pentus-rosimannus-pariisi-kliimaleppest-tulevik-on-saastlike-ja-nutikate-lahenduste-paralt/