Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Rohetehnoloogiad tõmbavad investorite tähelepanu

By Tuul
ERR, 21.12.2015
Pariisi kliimalepe seab küll Eestile väljakutse, kuidas põlevkivi aina keskkonnasäästlikumalt käidelda, kuid avab ka võimaluse keskkonnatehnoloogiaid arendades meie majandust kasvatada, sest üha rohkem investeeringuid liigub just rohetehnoloogiatesse.

Pariisi kliimakonverentsi eel asutasid 30 maailmakuulsat ärimehest rühmituse Breakthrough Energy Coalition. Nende hulka kuuluvad nii Microsofti looja Bill Gates, Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg kui ka Virgin Groupi juht Richard Branson ja nad kõik on valmis panustama miljoneid dollareid oma raha rohetehnoloogiate arendamiseks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.
“Me peame liikuma selliste energiaallikate poole, mis on praegu kasutusel olevatest odavamad. Need peavad olema puhtad ja usaldusväärsed,” toonitas Microsofti looja Bill Gates.
Kui seni on Eestis peamiselt fookuses olnud IT ja tervisetehnoloogia arendustegevus, siis selle kõrval ongi just keskkonnatehnoloogiate arendamine aina enam esile kerkimas. Tehnopoli startup inkubaatori juht Martin Goroško kinnitas, et nii Eestis kui ka lähiregioonides liigub sellel suunal ka kõige rohkem investorraha.
“Tänu sellele me näeme ka, et selles valdkonnas järjest rohkem ja rohkem neid ettevõtteid tekib,” rääkis Goroško.
Just seda kullasoont tahab tabada kohalik start-up Smart Load Solutions, mis arendab tehnoloogiat elektritarbimise optimeerimiseks. Võttes arvesseelektri hinda ja ilmastikuolusid, reguleerib nende tehnoloogia kütteseade kasutamist.
Idufirma juhi Madis Uuemaa kinnitas, et nemadki näevad investeeringute lisandumist. “Vaadates, mis kokkuleppeid riigid soovivad saavutada Pariisi konverentsi näitel, siis muud võimalust ei olegi, kui sinna sektorisse peab palju raha panema,” rääkis Uuemaa.
Tema hinnangul peaksid uute investeeringute toel looma roheettevõtted sellised tooted ja teenused, mis paneks Eesti energiaturu liikuma rohelisema tuleviku suunas.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/12/rohetehnoloogiad-tombavad-investorite-tahelepanu/