Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Tartu firma eksportis mullu Ühendkuningriikidesse 16 tuulikut

By etea BNS, 14.01.2016
Tartus ettevõte Meritreid OÜ eksportis eelmisel aastal Inglismaale ja Šotimaale 16 tuulegeneraatorit väärtusega 4,2 miljonit eurot; sel aastal müüb firma ka Kunaširi saarele.
“Eelmisel aastal oli täitsa korralik eksport. Šotimaa, Inglismaa ja Iirimaa on meie põhilised turud ka sel aastal, koduturule ei lähe sisuliselt midagi. Oleme rahul,” ütles Meritreidi juhatuse liige Kaido Schmidt BNS-ile.
Schmidt tõi välja, et Meritreid tegutseb Tartus, kus neil on oma töökoda ja kaheksa töötajat. “Ise valmistame ja komplekteerime seal tuulikuid. Ekspordiks läksid 250 kilovatised tuulikud.”
Sel aastal laiendab Meritreid müüki ka Venemaale. “Venemaa valitsus tellis meilt diiseltuulikute süsteemi Kunaširi saare toiteks Venemaa idaosas Jaapani külje all. Ühe süsteemi oleme sinna paigaldanud 2014. aastal ja see on seal end ära tasunud ja nüüd tahavad, et me paigaldaks sinna augustis-septembris veel neli tuulikut,” märkis Schmidt.
OÜ Meritreid põhitegevusalaks on puidupahtlite ja tööstusseadmete müük ja taastuvatest energiaallikatest elektrienergia tootmine ja müük. Ettevõtte käive oli 2014. aastal 1,6 miljonit eurot, kasumit teeniti 100 000 eurot.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2016/01/tartu-firma-eksportis-mullu-uhendkuningriikidesse-16-tuulikut/