Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Tuuleelektrijaamade tootmine loob Ida-Virumaale töökohti

By etea Virumaa Teataja, 02.12.2015
Eelmisel reedel energia aastakonverentsil Virumaa suurettevõtjate arutlusringis “Kuidas energiapoliitika mõjutab Virumaa tulevikku?” osalenud Andres Sõnajala sõnul kaasneb Lüganuse valda rajatava tuule­elektrijaamaga ja tuulikute tööstusega kuni 1500 uut töökohta, lõviosa neist Ida-Virumaal.
Juba 2016. aastal püstitatakse endistele Aidu karjääri aladele esimesed tuulikud, täisvõimsusel hakkab tuuleelektrijaam tööle aastal 2020. Pargist saab Baltikumi suurim ning ühtlasi on tegu uue tööstuse peamise referentspargiga.
“Juba uue tööstuse täielikul käivitumisel toodame Eestis 60 suurt, multi-megavatt-elektrituulikut aastas. Nende tootmine, püstitamine ja muud tugitegevused eeldavad kõik uute töökohtade loomist,” kõneles Sõnajalg.
Tema sõnul on tuulikutööstuses vaja insenere, IT-spetsialiste, tootmistöölisi, logistikuid, tuuleparkide püstitajaid, operaatoreid ja hooldusmeeskondi, kelle keskmine palgatase on vägagi konkurentsivõimeline.
Konverentsil kinnitas Sõnajalg, et uuest tööstusest võidab eelkõige Ida-Virumaa. “Praegu sõltuvad piirkonna töökohad väga oluliselt nafta hinnast maailmamajanduses ning sellega kaasnevad riskid. Novembris vähendati kaevurite tööaega, sel aastal on koondatud mitusada inimest. Tuule­elektrijaamade tootmine on hea võimalus selle olukorra tasakaalustamiseks,” lausus Sõnajalg.
Energiapoliitikale ja Virumaa tulevikule keskendunud debatis osalesid lisaks Eesti Elekter ASi esindajale Andres Sõnajalale ka Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann ning Alexela Grupi juhatuse liige Marti Hääl.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2015/12/tuuleelektrijaamade-tootmine-loob-ida-virumaale-tookohti/