Näita pilti ×

Registreeru

×

Logi sisse

×

Unustasin parooli

×

Küsi esinejalt

×
Energiaühistu Energiatalgud

Valitsus pikendas Narva Elektrijaamade vanade plokkide tööaega

By etea BNS, 11.02.2016
Valitsus kinnitas neljapäeval võrgueeskirja muudatuse, mis optimeerib kaugloetavate elektriarvestite paigaldamise kulusid, pikendab Narva Elektrijaamade vanade energiaplokkide tööaega ilma põhjaliku ümberehitamiseta ja defineerib päikeseelektrijaama mõiste.
Muudatusega paigaldatakse arvestid 1. jaanuariks 2017 ainult nendesse tarbimiskohtadesse, kus toimub reaalne tarbimine. Seal, kus ei ole kolme viimase aasta jooksul elektrit kasutatud, paigaldatakse kaugloetav arvesti vaid siis, kui tarbimine taastub. Eesmärk on suure, ligikaudu 1,5 miljoni eurose investeeringu mõistlik ajatamine ja võib-olla ka ebavajaliku investeeringu vältimine.
Võrgueeskirja muutmine täpsustab ja lihtsustab elektri mikrotootjate võrguga ühendamise tingimusi, näiteks ei pea sellise elektrijaama elektriosa projekti enam võrguettevõtjaga kooskõlastama. Lisaks defineeritakse päikeseelektrijaama mõiste ja sätestatakse võrguga ühendamise tingimused.
Eeskiri pikendab ka Narva Elektrijaamade nelja energiaploki kasutamist teatud tingimustel kuni 2023. aasta lõpuni. Eesti Elektrijaam ja Balti Elektrijaam on viinud ellu väävliheitmete ja lämmastikuheitmete vähendamise projektid, mille tulemusena kuue ploki heitmed vastavad Euroopa Liidu nõuetele.

Source:: http://www.tuuleenergia.ee/2016/02/valitsus-pikendas-narva-elektrijaamade-vanade-plokkide-tooaega/